Cuma, Temmuz 10

Acil sağ kol protezi aranıyor... Milyonlarca...

Lokal düşünüp, global davranmak diye bir olay vardı eskiden... Bireyci düşünüp, kalabalık davranmakla aynı şey mi olur genişletirsek anlamını?

Neyse bu başka bir şey... Evet asıl konumuz yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulan sağ kol protezi. Bilindiği üzere "italik kafalı hatun" karakterler evrime ayak uydurup sağa yatık olan kafalarından dolayı sağ kollarını kaybettiler.

Bilmiyorum bunu nasıl açıklayacaklar ama hiç bir fotoğraflarında sağ kolları görünmüyor. Gerçi bazılarında sol kol ama genel olarak sağ kol. Yurtdışında "blumia"dan sonra en sık rastlanan rahatsızlık olan "sağ kol eksikliği" şimdi benim "yalnız ve güzel ülkemi" (quote) buldu.

Kızlarımız, evlenme çağına gelmiş genç kızlarımız artık Tefal reklamındaki kız gibi kolsuz... Yemek yapamaz evine öyle tencere almadıktan sonra... Yemek yapamazsa evlenemez de neyse çok içaçıcı bir konu değil.

Bu kızlara neden hala Facebook'ta yeterli ilgi gösterilmiyor. Neden tek tıkta afrikalı çocukları doyuracağımıza bu kızlarımıza protez bir sağ kol nakli sağlamıyoruz... Harekete geçmeliyiz yoksa çok geç olacak. Zaten italik olan kafalar artık sağ kolu olmayan italik olan kafalara dönüşecekler. Tanrım! Bu nasıl acıklı bir durum!

Facebook mal kitlelerin afyonudur ama en azından sosyal bir bilince sahiptir diye düşünüyorum. O yüzden hep beraber onlara protez sağ kol nakli kampanyası başlatalım. Gecemi gündüzüme katmaya razıyım, yeter ki onlar artık kollarına kavuşsun...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder