Çarşamba, Şubat 3

bel fıtığı, sınavlar ve paramparça uykular

yine bir kaç haftadır yarak kürek modlardayım. inanılmaz bir bel ağrım var. boş gözlerle bakıp, mal gibi oturuyorum. sebepleri kısaca sayarsak.

 1. sınavlar bitmiyor.
 2. işler bitmiyor.
 3. eve harcanan para bitmiyor.
 4. yol bitmiyor.
 5. kontör bitiyor amk.
hayat da belli bir düzene girdi, düzen derken kaptırdık işte kendimizi bir tür ingilizce heğbit denen şeye. kısaca hayatım
 • sabah 8'de kalkarak başlıyor. (tabi ki sevgilim kaldırıyor) yemek yemeden, yüz yıkanıp, dışarı çıkılıyor.
 • 28t bekleniyor. 28t ile sıkış pıkış bir yolculuk. 45 dakika yol. maslak-sarıyer dolmuşu. ya da 28t beklenmiyor, o gün taksiye biniliyor ve 10 dakika daha uyunuyor ayrıca o gün 15 tl fazladan içeri giriyorsun.
 • dolmuşla işe gelip, maillerini açıyorsun, gmail ve msn de açık tabi ki. iş gelsin yap yolla, revizyon gelsin yap yolla, iş gelmesin sıkıl çık evine git. metro, sarı dolmuş taksim üzerinden. (bu şık biraz uzun oldu ama en sıkıldığım şık)
 • eve gel donuna kadar soyun fırlat bir köşeye (ama sonra kesin kaldır yoksa takıntı yapıyorsun).
 • pijamanı giy, kombiyi biraz daha aç.
 • telefon çalsın, kız arkadaşınla konuş. (ilginçtir öncekilerin aksine bu konuşmayı ben isteyerek yapıyorum. hatta ben arıyorum.)
 • telefonu hoparlöre alıp, sabah bıraktığın dağınıklığı topla. konuşmaya devam et.
 • banyoya git ellerini yıka.
 • telefon hala hoparlörde, konuşuyorsun. (sağol beleş hat.)
 • banyodan çık, çoklu prizin düğmesini aç, kanepeyi açık konuma getir, sehpanı yanına al, küllüğünü sigaranı yanına al. telefonu kapat.
 • priz açıldığında kendine gelen digiturk ve adsl'i ondan sonra kullanmaya başla.
 • bi sigara yakıp, kanalları dolaş. saat 9'da evde olmaya söv. karnın acıksın. yemek yapmaya başla.
 • makarna fix (evde kardeşim yok) makarna olmadı çorba ya da tost veya en beğenilen sipesiyalim peynirli yumurta.
 • yemeği yap, sehpadan küllüğü kaldır, yemeği koy. televizyona bakarak yemeğini ye. sonra etrafa dökülsün sen bön bön bakarken televizyona. yemeği kaldır, sehpanın üstüne bu sefer pc'yi koy. msn'i aç, kamerayı tak (fuck long distance).
 • sigaranı yak, telefonun çalsın onu aç, kameranı aç, konuş ve gör. modem sıkıntı yaratsın. (neyse ki benimki değil genelde benimki olurdu.)
 • sonra bilgisayar orada dururken sen uzan, telefon hala elinde. (yalnızsın çünkü.)
 • televizyona kitle, sevgilinle konuşurken televizyondan gördüğün şey üzerine aklına gelen bir şeyi anlatmaya çalış. (genelde pek bir alakasız olur bu şey.)
 • sevgilin sanat tarihi ve müziğin gelişimi hakkında konuşurken, sen haftaiçi neden sadece ikinci lig maçları koyuyorlar iddaa'ya de. sonra o hala sana bir şeyler anlatırken sen orduspor ve boluspor'un son 5 maçındaki performansına bak. bir de üstüne ekvator takımlarının isimlerine ve oranlarına göre bir kupon yap. bu sırada kız arkadaşına yaptıklarını anlat, gülsün, sevimlilik yapsın.
 • sen de içinden "lan başkası olsa ne ben dayanırdım ne o!" de. bu arada hala salondasın, yemekten sonra mutfağa bile girmedin. arada kalk bi' tuvalete git. sonra yine gel. akşam gelirken muz aldıysan, mutfağa git kabuğunu soy tamamen çöpe at, gerisini salonda ye. kız arkadaşına sevgi sözcükleri et ama becereme. o sana etsin ama becersin. huysuzluk yap. millete küfret, sinirlen. telefonunda seni sakinleştirsin sonra ona öpücükler ver, kamera açık, telefon kapalı.
 • habertürk, kanaltürk, 24, tv8 gibi kanallarda gecenin bi saatinde başlayan tartışma programları izle. sinirlen, feyk isimlerle adamlara küfür dolu mesajlar at. şimdi türkiye'nin %90'ını anlıyorum de.
 • onlar konuşurken gecenin ilerleyen saatlerinde sabahın köründe dersi olan kız arkadaşın seni arasın son kez sesini duymak için. bunun değerini kapatınca telefonu anla. sonra uyuma, direkt sız.
 • sabah 11'de uyanması gereken kız arkadaşını uyandırmayı unut ama o seni sabahın köründe uyandırmayı hatırlasın.
 • kısacası senin profilin şu. işinden sıkılan, yolda mızmızlanan, beli ağrıyan, temizlik-düzen takıntılı, iddaa sever, siyasette vesayet var diyene söven, postal fetişlerine laf sokan, uykucu ve huysuz bir kişilik.
 • onun profili ise şu. işinden sıkılan ama bunu sana çok da fazla anlatmayan, poğl manyağı (kedisi. bu arada ilk defa anlaşabildiğim bir kedi var, yakındır benim de manyağı olmam.), müzik sever-yazar-çizer-söyler, akıllı, dengeli olmaya çalışan, yazar zevkleriniz ve müzik zevkleriniz arasında uçurumlar olan, elektronik müzik, felsefe kitapları (bakın nasıl da oldu uçurum), geek, sanat sever, sanat derken her türlü senin anladığın resim değil sadece, olgun ve huysuz seven. (burada olgun ve huysuz seven bir şık değil, kendisi olgun ve benim huysuzluklarımı seviyor. bu kadar.)
durum böyle. bir de bu düzenin arasına sınavların girdiğini düşünün, hele de öğrenci işlerine gidip, atılma şartlarını soracak duruma geldiğinde. neyse şimdilik iyiyim, telefonum çalacak az sonra hisssediyorum. o arıcak, kopan belimin ve halsizliğimin, enerjisizliğimin canını okuyacak.

ps: 10 kadın nedir ya? 10 menapoz karıyı toplamışlar bir araya. tamam hepsini görmedim galiba arada gençler de vardı. hepsi de ayrı bir pınar kür. bir arkadaşım geçenlerde demişti. lan madem kadınlarla ilgili konuşuyorsun, nerede hani seyrantepeli teyze? yukarı dudullulu teyze, yakacıklı teyze. benim yaptığım 10 kadın nasıl olurdu?

benimki 10 kadın değil yedeksiz 11 kadın olurdu kadro gibi.
hemen kadroyu sayayım,

kalede pendikli muhafazakar baş örtülü şaziye, sol bekte bakırköylü emekli öğretmen nazife hanım, defansın ortasında ankara yüzüncü yılda lojmanda kalan hemşire aylin, hemen yanında bitlisten mersine göç etmiş 12 çocuklu Rojin, defansın sağında sivaslı memur emeklisi sevde hanım. orta dörtlü ise daha çevik görünüyor ortanın solunda sosyoloji ana bilim dalı yrd. doç. sevgen hanım, ortanın sol-içinde beşiktaş tapu kadastro memuru tülay hanım, ortanın sağ içinde asker kızı merve hanım, ortanın sağında kilisli bankacı gülnur hanım, forvet hattı ise can alıcı, sağda üniversite doktorasını büyük bir şirkette 3 kuruşa çalışarak yapmaya çalışan melis ve sol tarafta aktivist kızımız gökçe.


yani kısaca şöyle:
1) şaziye
2) nazife
3) aylin
4) rojin
5) sevde
6) sevgen
7) tülay
8) merve
9) gülnur
10) melis
11) gökçe

TD: Daral Obana


söyle ntv hangimizinki daha çok izlenir?

1 yorum: